اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن ، صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ ، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَةٍ ، وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناً ، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا
پنج شنبه, 02 فروردين 1397 - Thursday, 22 March 2018
کد خبـر : 400
تاریخ انتشار: شنبه, ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ۰۴:۵۸
دسته: اخبار
پرینت
ایمیل

جهان استکبار به دنبال اختلاف بین ملت‌های مسلمان، حاکمان کشورهای اسلامی و بین مذاهب است

امام جمعه شبانکاره گفت: جنبش دانشجویی کشور بیش از هر زمان دیگری به استقلال و استکبار ستیزی نیاز دارد و دانشجویان ما علاوه بر بصیرت‌افزایی باید آرمان‌گرا و صاحب فضائل معنوی و اخلاقی نیز باشند و به جهاد علمی بپردازند تا کشور در هیچ زمینه ای به بیگانگان نیازمند نشود.

حجت‌الاسلام عبدالرسول حمادی دیروز در خطبه‌های این هفته شهر شبانکاره اظهار داشت: جهان استکبار به دنبال اختلاف بین ملت‌های مسلمان، حاکمان کشورهای اسلامی و بین مذاهب است.

 وی افزود: در خود مذهب اسلام نیز با هیات‌تراشی،گروه‌گرایی، درست‌کردن فرقه‌های مختلف به دنبال ایجاد فتنه و تفرقه به ضرر اسلام است که در این مسیر طرح‌های بسیاری را برای سلطه بر مسلمین به اجرا در آورده‌اند.

امام جمعه شبانکاره تصریح کرد: وابستگی اقتصادی و سیاسی کشورهای مسلمان  به غرب، فروش تسلیحات و بردن ذخائر مسلمین، دست‌کاری و تغییر فرهنگ در جوامع اسلامی و به کارگیری ابزاری به نام حقوق بشر صرفا برای زمین‌زدن کشورهای اسلامی است.

حمادی یادآور شد: حکام کشورهایی که با زور بر مردم حاکم شده اند و دموکراسی را نمی‌شناسند، بی چون و چرا مجری طرح‌های استعماری آمریکا و انگلیس و مورد عنایت آن‌ها هستند و هیچ سازمان بین‌المللی نمی‌تواند به آنها چپ نگاه کند.

وی با تسلیت سال‌روز شهادت آیت الله مدرس عنوان کرد: فقیه مجاهد و عالم پرهیزگار آیت الله سید حسن مدرس یکی از چهره‌های درخشان تاریخ تشیع در عصر معاصربه شمار می‌رود که زندگی، اخلاق، رفتار و جهت‌گیری‌های سیاسی و اجتماعی وی برای مشتاقان حق و حقیقت نمونه خوبی است که موقعیت خود را در راه اعتلای اسلام نثار کرد و در جهت نشر حقایق اسلامی و دفاع از معارف تشیع مردانه استوار ماند.

امام جمعه شبانکاره با گرامیداشت دوازدهم آذر سال‌روز تصویب نخستین قانون اساسی نظام بر پایه پیوند دین و سیاست گفت: در روز 16 آذر که به نام روز دانشجو نامیده شده،  جنبش دانشجویی کشور بیش از هر زمان دیگری به استقلال و استکبار ستیزی نیاز دارد و دانشجویان ما علاوه بر بصیرت‌افزایی باید آرمان‌گرا و صاحب فضائل معنوی و اخلاقی نیز باشند و به جهاد علمی بپردازند تا کشور در هیچ زمینه ای به بیگانگان نیازمند نشود.

وی ادامه داد: آن چه از دانشجویان انتظار می‌رود عقلانیت، عدالت‌خواهی، نقد منصفانه، فسادستیزی و ایجاد روحیه امید است و ما تلاش‌های جهادی، علمی و استکبارستیزی دانشجویانمان را ارج می‌نهیم و برای آنها آرزوی موفقیت می‌کنیم.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه

حدیث هفته

امام على (سلام الله علیه) : كانَ رَسولُ اللَّهِ(ص) دائِمَ البِشرِ، سَهلَ الخُلقِ، لَيِّنَ الجانِبِ. پيامبر خدا، همواره خوش رو، خوش خو و نرم خو بود. معانى‌الأخبار - ص 83. حكمت نامه پيامبر اعظم(ص) : ج8- ص22- ح5703

جامعه وعاظ بوشهر

    

ارسال مقالات

مقالات خود را برای ما ارسال نمایید.