اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن ، صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ ، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَةٍ ، وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناً ، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا
شنبه, 05 خرداد 1397 - Saturday, 26 May 2018
کد خبـر : 646
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ۰۴:۴۴
دسته: اخبار
پرینت
ایمیل

عالمان مذهبی و سرداران بزرگ استان بوشهر مانع از موفقیت استعمارگران شدند

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر گفت: وجود عالمان و اندیشمندان مذهبی و سردارانی بزرگ در استان بوشهر سبب شد تا خواب خام استعمارگران برای چیرگی بر خاک و منابع استان بوشهر هیچ زمان به واقعیت تبدیل نشود.

آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری ظهر امروز در آئین رونمایی از نرم افزار واقعیت افزوده کنگره بوشهر دو استان بوشهر دارای تاریخی پرافتخار در مقابله با استعمار به شمار می‌رود به گونه‌ای که در تاریخ دویست ساله کشورمان، این استان به عنوان نماد مقاومت و پایداری در برابر استعمار شناخته شده است.

وی  افزود: جهان استکبار در قالب‌های مختلف به دنبال گرفتن هویت و استقلال کشورها گام برداشته و در این راهی هیچ ابایی نیز برای چپاول ثروت‌های ملی و انسانی این کشورها نداشته است.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر تصریح کرد: در هیچ نقطه از جهان منطقه‌ای وجود ندارد که چهار بار توسط بیگانگان مورد تعهدی قرار گرفته باشد اما مردم آن منطقه تسلیم نشده باشند در حالی که استان بوشهر در چهار بار حمله استعمارگران با مقاومت مردمش، اجازه نداد تا استعمارگران به اهداف پلیدشان دست پیدا کنند.

صفایی‌بوشهری علت انتخاب استان بوشهر برای اهداف استعمارگران را موقعیت سوق‌الجیشی و ظرفیت‌های مناسب این استان ذکر کرد و گفت: وجود عالمان و اندیشمندان مذهبی مانند علامه بلادی بوشهری، مجتهد برازجانی و سید علی‌نقی دشتی در کنار سردارانی چون رئیسعلی دلواری و باقرخان تنگستانی سبب شد تا خواب خام استعمارگران برای چیرگی بر خاک و منابع استان بوشهر هیچ زمان به واقعیت تبدیل نشود.

وی ادامه داد: در چهار دهه گذشته نیز با رهبری امام امت و مقام معظم رهبری و سیاست‌های راهبردی معظم‌له برای سرافرازی نظام مقدس جمهوری اسلامی و استقلال سرزمینی سبب شده تا استان بوشهر همچنان به عنوان یک نگینی درخشان در دفاع از خاک جمهوری اسلامی ایران بدرخشد.

 
نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه

حدیث هفته

امام مهدی (سلام الله علیه) : أكثِرُوا الدُّعاءَ بِتَعجيلِ الفَرَجِ فَإِنَّ ذلِكَ فَرَجُكُم. براى تعجيل در فرج بسيار دعا كنيد، كه مايه گشايش در كار شما است. كمال الدّين - ص 485

جامعه وعاظ بوشهر

    

ارسال مقالات

مقالات خود را برای ما ارسال نمایید.