اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن ، صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ ، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَةٍ ، وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناً ، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا
یکشنبه, 02 ارديبهشت 1397 - Saturday, 21 April 2018
کد خبـر : 676
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ۱۰:۱۹
دسته: اخبار
پرینت
ایمیل

محکومیت حمله موشکی جهان استکبار به سوریه توسط نماینده ولی فقیه در استان بوشهر

 

صبح دیروز، یکشنبه، آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در ابتدای درس خارج فقه خود، ضمن محکومیت حمله جنایتکارانه آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه، اظهار داشت: این جنایت برگ ننگین و سیاه دیگری بر کتاب قطور جنایات تاریخی جهان استکبار به ویژه این سه کشوری است که تاریخشان به جنایت، تجاوز و استعمار آلوده است، افزود.
آیت الله صفایی بوشهری ادامه داد: این حمله همانند حرکتی بود که در عراق انجام دادند و به بهانه وجود انبار سلاح‌های شیمیایی و کشتار جمعی بدون مجوز سازمان ملل به آن کشور حمله کردند و بعد از آن مشخص شد که این مسئله بهانه ای بیش نبوده است.
ایشان بیان داشت: جهان استکبار و شورای امنیت الان نیز دارند همان‌کار را با سوریه می کنند و این مقدمه‌ی حمله بزرگی است که سوریه را مثل عراق اشغال کنند اما مطمئن باشند این کار آنها به جایی نمی رسد.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر افزود: این حامیان تروریسم چون می بینند که جنایتکاران گروه های تکفیری در حال شکست نهایی هستند، در این اندیشه‌اند که جلوی این شکست را بگیرند و آنها را نجات دهند و به بهانه اینکه دولت سوریه انبارهای بمب های شیمیایی دارد، خط مقاومت را بشکنند و این در صورتی است که هنوز نه چیزی ثابت شده و نه جلسه شورای امنیت تشکیل شده است و این خود عین قانون شکنی، جنایت و قداره کشی جهان می باشد.
آیت الله صفایی بوشهری با بیان اینکه سازمان ملل یک سازمان استعماری و وابسته است که با پول و قدرت نظامی کشورهای استعماری مدیریت می‌شود، گفت: آمریکا و جهان استکبار، یک جهان تحوشی ساخته اند که واقعاً انسان شرم می کند که در همچنین جهانی بسر می‌برد.
ایشان با بیان اینکه در این حمله موشکی اکثر کشورهای عربی خوشحال هستند، تصریح نمود: در گذشته در زمان جاهلیت اگر به یک قوم از عرب حمله می شد به اقوام دیگر عرب بر می خورد و دفاع می کردند اما الان به مردم سوریه که یکی از متمدن ترین مردم عرب، مسلمان و اهل تسنن نیز هستند حمله موشکی می شود ولی هیچ کدام از کشورهای عربی ناراحت نیستند بلکه خوشحال هستند و به امریکا نیز بودجه می دهند.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر ادامه داد: این حمله جنایتکارانه را محکوم می کنیم و از خداوند می‌خواهیم این عمل مقدمه ای باشد نه برای شکست مردم سوریه و خط مقاومت بلکه شکست نهایی آمریکا، انگلیس و فرانسه جنایتکار.
آیت الله صفایی بوشهری با اشاره به موضوع مذاکره با کشوره های غربی و اروپایی، افزود: مسئولان سیاسی کشور شک نداشته باشند که فرانسه و انگلیس و کشورهای اروپایی هیچ وقت به حمایت از ایران و مخالفت با آمریکا قدمی بر نمی دارند و اگر کسی همچین فکری دارد نشان می دهد نیاز به کلاس آموزش مسائل سیاسی دارد و دچار افت فهم سیاسی شده است.
ایشان ادامه داد: این خیالی بیش نیست که انگلیس و فرانسه این جنایتکاران تاریخ در کنار ایران و روبروی امریکا قرار بگیرند.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه در سفر اخیر وزیر خارجه فرانسه به ایران بعضی به خود بالیدند، اظهار داشت: مسئولین کشورهای انگلیس و فرانسه، اراذل و اوباش سیاسی جهان هستند و نشست، دعوت و رفت و آمد با اینها افتخار نیست.
آیت الله صفایی بوشهری گفت: انگلیس و فرانسه همان کشورهای استعمارگری هستند که بسیاری از کشورهای جهان را به خاک و خون کشیدند.
ایشان ادامه داد: نشستن و مذاکره و فرش قرمز پهن کردن برای مسئولین این کشورها و از آن طرف توهین های آنها در قبل و بعد و حین مذاکرات، صحیح نیست.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه این حمله کاری زشت، بی اساس و حیوانی بود، افزود: کشورهای غربی ادعای آزادی می کنند و این در صورتی است که مردم سوریه آزادانه به این دولت رأی داده اند اما کشورهای غربی با آن مخالفت می کنند و برای شکست خط مقاومت، گروه های تروریستی را ایجاد می کنند و از آن حمایت می کنند.
آیت الله صفایی بوشهری با بیان اینکه کشورهای غربی خود تولید کننده سلاح های کشتار جمعی و بمب های شیمیایی هستند و به سایر کشورها می فروشند، اظهار داشت: ما هیچگاه حمله شیمیایی به حلبچه در جریان جنگ هشت ساله تحمیلی را فراموش نمی کنیم که تمامی سلاح های شیمیایی به کار رفته، ساخت کشورهای اروپایی بود که در آن زمان این حرکت حتی محکوم نیز نشد.

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه

حدیث هفته

امام رضا (سلام الله علیه) : ما زارَني أحَدٌ مِن أولِيائي عارِفاً بِحَقّي إلّا شُفِّعتُ فيهِ يَومَ القِيامَةِ. هيچ يك از دوستانم مرا با شناختِ حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود. وسائل الشيعة - ج 10 - ص 434. میزان الحکمة : ج5- ص125- ح8175

جامعه وعاظ بوشهر

    

ارسال مقالات

مقالات خود را برای ما ارسال نمایید.