اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن ، صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ ، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَةٍ ، وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناً ، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا
شنبه, 05 خرداد 1397 - Saturday, 26 May 2018
کد خبـر : 716
تاریخ انتشار: شنبه, ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ ۰۸:۴۷
دسته: اخبار
پرینت
ایمیل

فايده برجام، ابطال نظريه تعامل با كدخدا بود

امام جمعه دلوار گفت: بزرگ‌ترین و شاید تنها فايده برجام، اثبات قابل اعتمادنبودن آمریکا و ابطال نظريه تعامل با كدخدا بود و اگر امروز هم افرادى به اين فهم رسيده باشند كه اعتماد به آمريكا اشتباه بود و آمریکا قابل اعتماد نیست جاى تبريك و خوشحالی دارد.

حجت‌الاسلام علی زاهددوست در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر دلوار اظهار داشت: خروج آمریکا از برجام موجب بی‌آبرویی و بی‌اعتباری  این کشور در دنیا شد و نشان داد دشمنان تابلودار نظام اسلامى به هیچ‌وجه قابل اعتماد نیستند.

وی افزود: اروپائی ها این را هم بدانند که از نظر جمهوری اسلامی برجام هیچ‌گونه مکمل و متممّى ندارد و جمهورى اسلامى درباره نفوذ منطقه‌اى و ابزارهاى دفاعى و موشکى و تاسیسات نظامی خود به‌هیچ‌وجه با بیگانه وارد مذاکره نخواهد شد و این خط قرمز نظام اسلامی است.

امام جمعه دلوار تصریح کرد: همه ما هشدارها و نصیحت های مشفقانه  مقام معظم رهبری در طول مذاکرات و هشدار مبنی بر عهدشکن بودن و غیر قابل اعتماد بودن آمریکا را فراموش نکرده ایم
 
زاهددوست بیان کرد: امروز عهدشکنی آمریکا نشان داد که آن هشدارها و بیانات مقام معظم رهبری حکیمانه، سنجیده و مدبرانه بوده و شناختی که ایشان بر اساس آموزه ها و تعلیم دین و قرآن از دشمن دارند و درک عمیقی که از اوضاع جهان دارند را دیگران برخوردار نیستند.

وی با اشاره به خروج آمریکا از توافق هسته‌اى برجام عنوان کرد: بزرگ‌ترین و شاید تنها فایده برجام، اثبات قابل اعتمادنبودن آمریکا و ابطال نظریه تعامل با کدخدا بود و اگر امروز هم  افرادى به این فهم رسیده باشند که اعتماد به آمریکا اشتباه بود و آمریکا قابل اعتماد نیست جاى تبریک و خوشحالی دارد.

امام جمعه دلوار ادامه داد: خروج آمریکا از برجام موجب بی‌آبرویی و بی‌اعتباری آمریکایی‌ها در دنیا شد و نشان داد، دشمنان تابلودار نظام اسلامى به هیچ‌وجه قابل اعتماد نیستند،همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب بارها فرموده اند نباید فریب لبخند طرف مقابل را بخوریم، 

 وی بیان کرد: آمریکا از برجام خارج شد اما در شرایطی این اتفاق افتاد که برابر معاهده برجام مسیر پرشتاب هسته‌ای کشور کند و متوقف شد و ده‌ها امتیاز نقد دیگر هم از ما گرفت.

زاهددوست اظهار داشت: ما به همه تعهدات خودمان پایبند شدیم و عمل کردیم اما آمریکا حتی قدمی برای عمل به تعهدات خود برنداشت و حتی در این مدت ده‌ها تحریم جدید هم به بهانه‌های واهی به تحریم‌ها افزود.

امام جمعه دلوار بیان کرد: آمریکا تا توانست شیره برجام را تا آخرین لحظه مکید و بعد هم تفاله‌ها و پوسته آن‌ را به دور انداخت.

وی بیان کرد: امروز آرامش‌بخشى به فضاى عمومى جامعه یک نیاز اساسى است و جناح های سیاسی نباید به بهانه نقض برجام به جان یکدیگر بیفتند و با هم تسویه حساب سیاسی کنند..

زاهددوست گفت: مسؤولان کشور پیش‌بینى‌هاى لازم را براى مقابله با تبعات احتمالی خروج آمریکا از برجام در حوزه‌هاى مختلف کرده‌اند و کشور از این جهت به لطف الهی با مشکلى مواجه نخواهد شد.

امام جمعه دلوار ادامه داد: جمهورى اسلامى ایران به لطف الهی امروز در اوج اقتدار و عزت قرار دارد اما در مقابل آمریکا با چالش‌ها و مشکلات بزرگی در داخل و خارج روبروست و با آن مشکلات دست و پنجه نرم مى‌کند که ا باید از موضع قاطعیت و اقتدار با دشمن بخصوص استکبار جهانی سخن گفت. 
 
وی بیان کرد: دشمن تلاش دارد با دروغ و تهدیدهاى دروغین خود، جنگ‌هراسى را در میان مردم ترویج کند و اینگونه القاء کند که  خروج آمریکا از برجام  به‌معناى بسترسازى براى جنگ و برخورد نظامى است، اما همه می دانند که آمریکایى‌ها  از برخورد سخت و نظامی با جمهورى اسلامى سخت عاجز و ناتوان هستند و خیلی کوچکتر از این صحبت‌ها هستند.

زاهددوست یادآور شد: آنها می‌خواهند با اعمال تحریم‌هاى شدیدتر و تضعیف اقتصاد کشور و فشار اقتصادی به مردم، به اهداف خود برسند که به حول و قوه الهى، در این راه هم ملت ایران دشمن را ناکام خواهد گذاشت و به لطف الهی از این چالش سرنوشت‌ساز نیز ملت ما با سربلندی عبور خواهد کرد.

وی گفت: به تعبیر مقام معظم رهبرى، مقامات قبلى آمریکا که مى‌خواستند جمهورى اسلامى ایران را نابود سازند، مردند و استخوان‌هایشان پوسید اما نظام اسلامى ایران هم‌چنان پابرجاست، این آقا هم خاک خواهد شد و بدنش خوراک مار و مور مى‌شود و جمهورى اسلامى هم‌چنان  با صلابت و اقتدار ایستاده خواهد بود.

امام جمعه دلوار گفت: یکى از راهکارهای غرب برای مقابله و براندازى نظام اسلامی، تضعیف بنیه نظامى و دفاعى کشور است.

زاهددوست اظهار داشت: این که در اثناء برجام بحث مذاکره درباره موشک‌هاى ایران و یا بازرسى از مراکز نظامى و مسئله عدم حضور ایران در منطقه مطرح می‌کنند همه این مباحث و طرح‌ها با هدف از بین‌بردن توان دفاعى کشور صورت مى‌گیرد.
 

وی ادامه داد: آنها می‌خواهند همان نسخه‌اى که براى کشورهایى چون لیبى و عراق پیچیدند، برای ایران اسلامی هم بپیچند و با طرح مذاکره درباره موشک‌ها و مراکز نظامی، به خیال خودشان ایران را خلع سلاح کنند تا بعد بتوانند با خیال آسوده حمله نظامى به کشورمان را طراحى و تدارک ببینند.

امام جمعه دلوار یادآور شد: خلع سلاح نظامى یک کشور به منزله خلع اقتدار آن کشور است و در دنیاى امروز، آن کشورى مى‌تواند سایه جنگ را از سر مردم و جامعه خود بر دارد که از لحاظ نظامی در بالاترین سطح توان و آمادگی باشد.
 
وی افزود: امروز عهدشکنی آمریکا نشان داد که آن هشدارها و بیانات مقام معظم رهبری حکیمانه، سنجیده و مدبرانه بوده و شناختی که ایشان بر اساس آموزه‌ها و تعلیم دین و قرآن از دشمن دارند و درک عمیقی که از اوضاع جهان دارند را دیگران برخوردار نیستند.

 

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه

حدیث هفته

امام صادق (سلام الله علیه) : صَلاةُ مُتَطَيِّبٍ أفضَلُ مِن سَبعينَ صَلاةً بِغَيرِ طيبٍ. نماز شخص خوشبو برتر از هفتاد نماز بدون بوى خوش است. الصلاة: ص 51 ح 148

جامعه وعاظ بوشهر

    

ارسال مقالات

مقالات خود را برای ما ارسال نمایید.