اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن ، صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ ، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَةٍ ، وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناً ، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا
شنبه, 05 خرداد 1397 - Saturday, 26 May 2018
کد خبـر : 717
تاریخ انتشار: شنبه, ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ ۰۹:۱۰
دسته: اخبار
پرینت
ایمیل

ایجاد شکاف میان مردم و مسئولان اصلی‌ترین هدف آمریکا در خروج از برجاماست

امام جمعه موقت بوشهر گفت: خروج آمریکا از برجام به اعتبار بین‌المللی این کشور ضربه زد و نشان داد که این کشور متعهد به پیمان‌های بین‌المللی نیست.

حجت‌الاسلام حسین دشتی دیروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بوشهر اظهار داشت: خروج آمریکا از برجام به اعتبار بین‌المللی این کشور ضربه زد و نشان داد که این کشور متعهد به پیمان‌های بین‌المللی نیست.

وی افزود: آمریکا همواره در پی منفعت و چپاول اموال ملت‌ها و کشورها بوده و دنیا مشاهده کرد که چگونه این کشور با لغو پیمان و معاهده جهانی برجام، یک بار دیگر چهره واقعی اما منفور خود را در برابر دیدگان جهان به نمایش گذاشت.

امام جمعه موقت بوشهر تصریح کرد: آمریکا با خروج از برجام که یک تعهد بین‌المللی است ماهیت واقعی استکباری خود را نشان داد هر چند که مقام معظم رهبری بارها بیان فرمودند که باید مراقب آمریکایی باشیم که در هیچ شرایط قابل اعتماد نیست.

دشتی یادآور شد: البته این حرکت قابل پیش‌بینی آمریکایی‌ها که ناشی از خوی استکباری آنهاست نشان داد که آنها مدافع حقوق بشر نیستند و نباید از این کشور انتظار رعایت اخلاق و عدالت داشت.

وی بیان کرد: آمریکایی‌ها در مذاکرات و برقراری معاهده با دیگر کشورها، به دنبال چپاول اقتصاد و سرمایه دیگر کشورها گام بر می‌دارند و به چیزی جزء این فکر نمی‌کنند.

امام جمعه موقت بوشهر عنوان کرد: البته با درایتی که از رهبری سراغ داریم، ایشان در مناسبت‌های مختلف و به کرات به مسئولان نظام اعلام فرمودند که با وجود این که به دلسوزی مسئولان در مذاکرات برجام شکی ندارد ولی باید مواظب لبخند‌های سیاسی آنها بود و نباید اعتماد کرد.

دشتی اظهار داشت: این که فکر کنیم در توافقات این چنینی و با یک کشوری مانند آمریکا، موضوع برد برد وجود دارد خیالی واهی و باطل است و از این به بعد نیز، نیاز است که با چشم  بیدار و هوشیاری قرارداد منعقد و به دشمن اعتماد نکرد.

وی ادامه داد: هرچند تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی برای ملت ایران سخت و ناگوار است اما ترجیح می‌دهند که این سختی‌ها را تحمل کنند اما زیر بار زور و ظلم دشمن نروند.

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه

حدیث هفته

رسول خدا صلی الله علیه و آله : أَلدّالُّ عَلَى الْخَيْرِ كَفاعِلِه؛ كسى كه ديگران را به كار نيك راهنمائى كند گـويـا خـود، آن را انـجـام داده اسـت. وسائل الشيعه: ج 11، ص 398

جامعه وعاظ بوشهر

    

ارسال مقالات

مقالات خود را برای ما ارسال نمایید.